Şase Düzeltme

Şase Düzeltme

Şase bir aracın omurgasıdır. Genelde kazalarla ortaya çıkan şase sorunlarında eğilme ve denge kaybı gibi olumsuzluklar ortaya çıkar. Araç gerekli tamir desteği alırken işe şaseden başlamak, sürecin sorunsuz ve düzenli ilerlemesine katkı sağlar. Kazaya karşı en çok direnç sağlayan ana parça şasedir. Aracın sistem ve bileşenleri şaseye monte edilir. Şasenin zarar gördüğü durumlarda ilk olarak dengeli, bir düzeltme çalışması yapılmalıdır. Bu çalışmalar sonrasında şasenin tekrardan sağlam ve fonksiyonel hale gelmesi sağlanır.

Şase Düzeltme

Şase Düzeltme Nasıl Yapılır?

Şase Düzeltme Nasıl Yapılır?

Şase düzeltme işlemi şasenin gördüğü zarara göre yapılır. Bu iş için kullanılan pompa ve düzeltme ekipmanları, eğilmenin ters yönünde baskı uygulayarak gerekli düzeltme çalışmalarını yapar. Şasenin düzeltilmesi sonrasında kusursuz bir paralellik ve açı sağlanmalıdır. Aksi takdirde aracın ayarlarını düzenli şekilde yapmak mümkün olmaz. Aynı zamanda aracın kontrolü oldukça zor hale gelir.

Genelde araç omurgasını olumsuz etkileyen büyük kazalarda şase zarar görür. Bu tür kazalarda şaseden başlamak üzere pek çok parçanın elden geçmesi ve düzeltilmesi gerekebilir. Kaliteli ekipmanlar ve güçlü teknolojiler sayesinde bakım çalışmalarının daha verimli şekilde yapılması söz konusu olur.

Şase Düzeltme Nasıl Yapılır?

Şase Bozuksa Ne Olur?

Şase Bozuksa Ne Olur?

Şase eğriliği tam olarak düzeltilmeden araçlar yola çıkarsa güvenli bir yolculuktan söz etmek mümkün olmaz. Düzgün olan şase sayesinde aracın gövde direnci üst noktada olur. Eğri şaselerde bu direnç oldukça düşük olur. Aracın yola hizalanması ve dengeli kontrolü de ancak düzgün bir şase ile mümkün olur. Şase arızasını tam olarak gidermeden yola çıkmak büyük bir risktir.

Şase Bozuksa Ne Olur?

Şase Düzeltme Hizmetimiz

Şase Düzeltme Hizmetimiz

Araçlarda kazalara bağlı olarak ortaya çıkan şase arızalarında, sorunun hemen ve hızlıca çözümü gerekir. Şase düzeltme konusunda servis olarak kullandığımız teknolojiler bu konuda müşterilerimize kolaylık sağlar. Kusursuz bir şekilde ayarlanan ve hassas ölçümlerle desteklenen düzeltme çalışması, aracın performansı için büyük önem taşır. Yollara daha güvenli bir şekilde çıkmak istediğinizde, şasi sorunlarını gidermek için servisimizden gerekli yardımı alabilirsiniz.

Kaliteli malzemeler, usta ekipler ve modern servis sayesinde, şase ile ilgili tüm sorunlarınız tamamen giderilir. Bu sayede tekrardan yola çıktığınızda güvenli bir şekilde ulaşım fırsatından istifade edebilirsiniz. Düzeltilmiş şasenin tekrardan darbelere karşı daha dirençli olduğunu söyleyebiliriz. Eğer gerekli düzenleme yapılmazsa, araçlar kazalara karşı korumasız olur ve yolculuk riski büyük bir oranda artar.

Şase Düzeltme Hizmetimiz