Kaporta Boya Servisi
Kaporta Boya Servisi

Kaporta Boya Servisi

Araçlarda dış ortamlar direkt teması olan ve tüm ortam koşullarından ilk etkilenen, adeta otomobiller ve taşıtlar için deri doku olarak nitelendirilen kaportalar; araçlarda değerlendirme kriterleri arasında yer alan en mühim bölümlerden biridir.

Aracın tüm dış tasarım ve modellemesini yansıtarak, dış kabuğunu meydana getiren kaportalar için araç sahiplerinin kaporta boya servisi ihtiyaçları farklı sebeplerle ortaya çıkabilir. Aşınma, kaza veya zamana bağlı sebeplerle boyanma ihtiyacı duyan araçlar için ya da daha önce yapılan boyama işlemlerinin tespiti için bu servisler tercih edilmektedir.  Trabzon Kaporta Boya Servisi olarak her marka araca hizmet vermekteyiz.

Kaporta Boya Kontrolleri Nedir

Kaporta boya servisi hizmetlerinden faydalanmak istendiğinde genel olarak aracın boya ihtiyacının tespiti veya aracın daha önce gördüğü boya işlemlerinin tespiti söz konusu olmaktadır. Bu kontroller yapılırken araç değerinin düşmesine sebep olan herhangi bir ön işlem olup olmadığı, özel cihazlarla tespit edilmektedir. Bu cihazlar arasında en yaygın kullanımı olan gereç kalınlık ölçümü için kullanılan el istasyonlarıdır. Bu küçük el cihazları daha önce boya işlemi yapılan yerin orijinal boya kalındığıyla olan uyum ilişkisini tespit eder. Aynı zamanda boya kalitesi ve boyama kalitesi tespitleri de kaporta boya servisinde yapılan kontrol işlemleri arasında yer almaktadır.

Kaporta Bakımı ve Kontrol Servisleri

Kaportalar araçların çevre şartlarıyla en çok muhatap olan bölümler olarak rutin kontrollere de ihtiyaç duymaktadır. Boyanın korunması, ezik veya göçüklerin boya korumasıyla birlikte giderilmesi gibi işlemler kaporta boya servisi hizmetleri arasında yer alan başlıca hizmet çeşitleridir. Bu servisten alınan diğer hizmet çeşitleri ve uygulamalardan birkaçı şu şekildedir:

  • Kaza sonrası kaporta hasar tespiti
  • Ekspertiz amaçlı boya kontrol testleri
  • Ezik, göçük, çürüme vb. kaynaklı boya ihtiyacı tespiti
  • Kazar sonrası düzelme çalışmalarında orijinal boya koruması
  • Rutin boya koruma bakımları / kaporta güneş yanığı düzeltmeleri
Araçların uzun süre dışarıda kalarak güneş yanığı kaynaklı boya hasarı almaları yaygın bir durumdur. Bu tarz durumlardan korunmak amacıyla araç hurçları kullanılabilir. Ancak boyası korunamayan ve kaportada bu yanıktan kaynaklanan performans düşüklükleri başlaması halinde; araç sahiplerinin uzman kaporta/boya servislerinden hizmet almaları gerekmektedir.

İlgili Konular

Trabzon Togg Yetkili Servisi

Trabzon Togg Yetkili Servisi

Togg yetkili servisi ülkemizin gururu olan bu araç markasının her türlü ihtiyacını karşılayacak donanıma sahiptir. Özellikle elektrik bataryaları ve yol mesafesi düşünüldüğünde, bizim markamız hiç de azımsanmayacak özelliklere sahip olarak karşımıza çıkmaktadır.

Rehbere git

Kış lastiği alırken neye dikkat edilmeli?

Kış mevsimi her araç sahibi için sürüş deneyiminin en zorlu geçtiği mevsimler arasında yer almaktadır. Bu temel sebeplerinden biri hava şartlarına uyumlu şekilde araç teçhizatının tamamlanması gerekliliğidir. Araçlarda iç ve dış aksamların kış şartlarına uyumlu hale getirilmesi için uzman desteğine ihtiyaç duyulabilir. Bu uyum çalışmalarından biri de lastikler için yapılmalıdır. Kış lastiği alınırken neye dikkat edilmeli hususunda gerekli bilgiye ve yeterliliğe sahip hizmet sağlayıcılar tercih edilmelidir.

Rehbere git
Kış lastiği alırken neye dikkat edilmeli?
Otomobil lastiği ne zaman değiştirilir?

Otomobil lastiği ne zaman değiştirilir?

Oto bakım işlemlerinde en hayati parçalardan biri olan lastiklerin bakımı ve kontrolü son derece önemlidir. Kullanım güvenliği ve sürüş konforunu yakından ilgilendiren bu parçaların bakımı; hem araç içi yolculuklar için hem de yaya güvenliği açısından aksatılmamalıdır. Otomobil lastiği ne zaman değiştirilir karar vermek için öncelikle rutin kontrollerin yerine getirilmesi önem taşır. Hava basıncının ölçülmesinden dış kabuk aşınmalarının tespitine ya da periyodik bakım gerekliliklerinde lastik uygunluk testine sokulmasına kadar; lastikler için değişim sürecini etkileyen pek ...

Rehbere git

Helezon Yayı Arızası

Aracınızın yol tutuşu ve sürüş konforu, büyük ölçüde süspansiyon sistemine bağlıdır. Bu sistemin temel bileşenlerinden biri olan helezon yaylar, aracınızın denge ve stabilitesini sağlamada kritik bir rol oynar. Ancak, bu yaylar zamanla aşınabilir veya hasar görebilir. Helezon yaylarının ne olduğunu, nasıl çalıştığını, arızalarının nasıl anlaşılabileceğini, arızalanmalarının araca etkilerini ve amortisörlerle aralarındaki farkları detaylı bir şekilde ele alacağız. Böylece, aracınızın süspansiyon sistemini daha iyi anlayacak ve potansiyel sorunları erken teşhis edebileceksini...

Rehbere git
Helezon Yayı Arızası